Büyük Odesa Limanlarındaki Tahıl Boşaltma Hacimleri Arttı

Büyük Odesa Limanlarındaki Tahıl Boşaltma Hacimleri Arttı

Büyük Odesa limanlarındaki tahıl vagonlarının günlük ortalama boşaltma oranı geçen hafta 1454 birime yükseldi, bu da bir önceki haftaya göre 141 birim daha fazla. Ukrzaliznytsia Ulaşım Teknolojisi ve Ticaret Departmanı Müdür Yardımcısı Valeriy Tkachov, aynı zamanda bu limanlar yönünde hareket eden tahıl vagonlarının sayısının 7139’dan 6212’ye veya 927 birim azaldığını söyledi.

Tkaçov ayrıca Büyük Odesa limanları yönündeki demiryolu ağında günlük ortalama tahıl yükünün şu anda 1391 vagon olduğunu belirtti. Geçtiğimiz hafta bu rakam 83 birim arttı.

İzmail limanına giden tahıl vagonlarının birikimi aynı dönemde 144 birim azalarak 1156’dan 1012 vagona düştü. İzmail limanındaki tahıl vagonlarının günlük ortalama boşaltma oranı da 11 birim azalarak günde 126 vagona geriledi.

“Limanlarda boşaltma işlemlerindeki artış, sürekli hava saldırıları (liman işletmecilerinin personeli bomba sığınaklarında kalmak zorunda kalıyor) ve enerji ve liman altyapısına yönelik sistematik saldırılar nedeniyle engelleniyor. Son beş gündür kötüleşen hava koşulları (yağmurlar) da limandaki tahıl yükünün aktarılmasını engelliyor” dedi.

Kaynak: https://www.apk-inform.com/en/news/1541855